- غذاهای آسیایی - https://www.asianfoods.ir -

بیبیمباپ

طرز تهیه:

  1. خیار را بصورت خلالی (با پوست) خرد کرده و با گچوجانگ (فلفل تند کره ای) مخلوط میکنید.
  2. قارچ های خشک را از شب قبل در طرف آبی ریخته و میگذاریم تا نرم شوند ( 8 ساعت) سپس آنها را 1 با  قاشق سویا سس و 1 حبه سیر خرد شده مخلوط میکنیم.
  3. 2 لیوان آب را در طرفی جوش آورده و اسفناج ها را درون ظرف آب گذاشته بعد از حدود  2 الی 3 دقیقه خارج کرده و در ظرفی با یک قاشق سوپ خوری سویا سس مخلوط می‌کنیم.
  4. سپس جوانه گندم را در آب جوش ریخته و پس از 1 دقیقه جوشیدن از آب خارج می‌کنیم.
  5. 1 قاشق روغن زیتون را در ماهیتابه‌ای حرارت می‌دهیم و هویج خرد شده را به آن اضافه کرده و در حدود 3 دقیقه آن را سرخ می‌کنیم. سپس سیر خرد شده را به آن اضافه کرده و یک دقیقه دیگر آن را سرخ می‌کنیم و سپس هویج سرخ شده را از روی حرارت برداشته و با خیار مخلوط می‌کنیم.
  6. گوشت گوساله با یک قاشق سویا سس و عسل مخلوط کرده  در ماهیتابه‌ای ریخته و در حدود 5 الی 7 دقیقه آن را حرارت میدهیم تا سرخ شود.
  7. 1 قاشق روغن زیتون را در ماهیتابه ای حرارت داده و سپس تخم مرغ ها رو به صورت مجزا نیمرو میکنیم. دقت کنید تخم مرغ ها نباید هم زده شود.
  8. در انتها برنج پخته شده را در 4 ظرف مجزا ( ترجیحا کاسه مانند) ریخته و گوشت، اسفناج، خیار و هویج، قارچ، جوانه گندم و در انتها تخم مرغ سرخ شده را بروی برنج میگذاریم و بروی آن کنجد میریزیم.

 

* نکته

 

بیبیمباپ غذای کره ای

بیبیمباپ غذای کره ای

بیبیمباپ غذای کره ای

بیبیمباپ غذای کره ای